Αξιότιμες/οι κυρίες/ κύριοι,

Η διευθύντρια κ. Ρούσου-Κάρλα Μαριάνθη και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Φούρνων Κορσεών θα ήθελαν να αποστείλουν τις θερμές τους ευχαριστίες στον κο Μιχάλη Παναγιώτου της Ακών Κόρυμβος για την χορηγία τριών ψηφιακών εκπαιδευτικών προγραμμάτων της  ελληνικής ψηφιακής πλατφόρμας Museotek.   Αποτελεί ανεκτίμητη συνεισφορά στο εκπαιδευτικό έργο των καθηγητών του ακριτικού μας σχολείου, καθώς με τον τρόπο αυτό εμπλουτίζεται η συστηματική επαφή του μαθητικού κοινού με τη μουσειακή εμπειρία ανεξαρτήτως υγειονομικών και γεωγραφικών περιορισμών.
Θα θέλαμε επίσης να ευχαριστήσουμε από καρδιάς και την κα Δουλγεράκη Άννα , Υπεύθυνη Δικτύου Σχολείων της Museotek,  για την πολύτιμη υποστήριξη και τη σταθερή, έμπρακτη παρουσία της δίπλα μας.
Με ιδιαίτερη χαρά και ευγνωμοσύνη θα δεχτούμε τυχόν μελλοντική αρωγή σας!
Μπορείτε να δείτε τις ψηφιακές περιηγήσεις που απόλαυσαν οι μαθητές μας στον παρακάτω σύνδεσμο:
Με τιμή,  η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων Γυμνασίου με Λ.Τ. Φούρνων Κορσεών.

Η Διευθύντρια: Μαριάνθη Ρούσου-Κάρλα (ΠΕ03)

Η ομάδα ιστοσελίδας: Χρύσα Καραχρήστου  (ΠΕ07), Λαζαρία Ταραμάνη (ΠΕ02), Χριστίνα Τιμπλαλέξη (ΕΑΕ, ΠΕ02)