Οι μαθητές της Α’ Λυκείου στο πλαίσιο του μαθήματος των Θρησκευτικών δημιούργησαν  βίντεο- αφιέρωμα σε έναν Άγιο , ο οποίος  ευλαβείται ιδιαιτέρως από τους κατοίκους των Φούρνων, καθώς υπάρχει  ένα μικρό νησάκι, το οποίο φέρει το όνομά του και στο οποίο έχει χτιστεί ένα μοναστήρι αφιερωμένο στη χάρη του. Οι μαθητές αφορμώμενοι  από τα πολλά ακούσματα των κατοίκων για τα θαυμαστά τα οποία επιτέλεσε ο Άγιος στον τόπο τους, καθώς και από την προσωπική τους αγάπη και ευλάβεια στο πρόσωπο του Αγίου, εργάστηκαν δημιουργικά  αφιερώνοντας το αποτέλεσμα της εργασίας τους στον Άγιο Μηνά!

Η Συντακτική Ομάδα: Χρύσα Καραχρήστου(ΠΕ07), Λαζαρία Ταραμάνη(ΠΕ02), Χριστίνα Τιμπλαλέξη(ΕΑΕ,ΠΕ02)